Loading...

وبلاگ

شیوه های خرید اینترنتی از فروشگاه های آنلاین
شنبه 11 آذر 1396 مدیر پرتال 585 0

شیوه های خرید اینترنتی از فروشگاه های آنلاین

فروشگاه های اینترنتی یکی از پر بازدیدترین سایت های آنلاین هستند و خرید اینترنتی یکی از پر طرفدارترین روش های خرید در سراسر جهان است. خرید اینترنتی ساده و لذت بخش است و با رعایت برخی نکات می توان خریدی امن و آسان را تجربه کرد.
تحقیق کنید فروشگاه مورد نظر دارای نماد الکترونیک بوده و یک فروشگاه فعال باشد.مشخصاتی از قبیل شماره تلفن، آدرس و دیگر اطلاعات را بررسی کنید و در صورت وجود ابهام در خرید اینترنتی محتاط باشید.
انتخاب روش خرید نیز در فروشگاه های اینترنتی و مجازی متفاوت است. برای خرید آنلاین یک روش مطمئن را انتخاب کنید. به طور معمول پرداخت در فروشگاه های اینترنتی به یکی از این صورت ها انجام می شود:
الف- پرداخت الکترونیک از طریق بانک
اکثر سایت های فروشگاهی، متصل به درگاه امن بانکی هستند و خدمات پرداختی را از طریق یکی از بانک ها انجام می دهند. برای خرید از این فروشگاه ها مشکلی وجود ندارد و در صورت بروز مشکل، همه اطلاعات در سیستم بانکی ثبت شده و قابل دسترسی می باشد. قبل از پرداخت، درگاه امن بانکی و نماد الکترونیک را بررسی کنید.
ب- خرید اینترنتی و واریز به حساب شخصی
برخی از فروشگاه ها با ذکر شماره حساب فروشگاه، تمایل دارند تا واریز به طور مستقیم به حساب شخصی واریز شود. پس از پرداخت می بایست شماره فیش را در وب سایت وارد کرده و محصول را خریداری نمایید. این شیوه خرید ناکارآمد و دشوار است. در این شیوه، ضمانتی برای دریافت کالا و یا بازپرداخت مبلغ پرداختی وجود ندارد. در واقع امکان اثبات پرداخت، در قبال دریافت کالا و یا خدمات امکان پذیر نیست.
خرید پستی از فروشگاه های اینترنتی
در این شیوه خرید، پس از تحویل کالای مورد نظر، مبلغ به مامور پست پرداخت خواهد شد. در این صورت می توانید با اطمینان خرید اینترنتی را انجام دهید و در صورتی که کالا را دریافت کردید، وجه آن را پرداخت نمایید. چنانچه امکان خرید پستی در فروشگاه وجود داشت، بهتر است از این گزینه استفاده کنید.

مقالات بانکی #خرید اینترنتی شیوه های امن خرید اینترنتی خرید آنلاین 
مطالب مرتبط دیگر را بخوانید

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.

کلیه حقوق نزد بانک اطلاعات کسب و کار لازم محفوظ می باشد. هرگونه استفاده از مطالب سایت غیرقانونی می باشد. اجرا با پارسی گستر