Loading...

وبلاگ

چگونه کارت بانکی خود را مسدود کنیم؟
چهارشنبه 15 آذر 1396 مدیر پرتال 899 0

چگونه کارت بانکی خود را مسدود کنیم؟

همراه داشتن کارت بانکی برای خریدهای روزمره امری ضروری است. کارت های بانکی موجبات خرید آسان و دریافت ساده پول نقد را فراهم می کنند. سادگی استفاده از این کارت ها موجب شده تا همه افراد یکی از این کارت ها را در کیف پول خود داشته باشند. کارت بانکی به خودی خود به منزله پول نقد است. در صورت سرقت و یا مفقود شدن، باید خیلی سریع اقدام کنید تا دچار ضررهای مالی نشوید اما چگونه؟
در صورتی که کارت بانکی خود را به دلیل سرقت و یا مفقود شدن در اختیار ندارید بهتر است به سرعت کارت را مسدود کنید تا امکان برداشت وجه از کارت وجود نداشته باشد. بانک صادر کننده کارت و شعبه های آن می توانند کارت بانکی را مسدود کنند. البته راه ساده تری هم وجود دارد که در همه ساعات شبانه روز هم قابل اجراست.
طریقه سوزاندن کارت بانکی
به محض گم شدن و یا سرقت کارت بانکی، به نزدیکترین خودپرداز مراجعه کنید و اقدام لازم را برای مسدود کردن کارت بانکی انجام دهید.
با فشردن دکمه ثبت دستگاه خود پرداز، وارد منویی با چند گزینه می شوید. در اکثر خودپردازها، دکمه ثبت با رنگ سبز مشخص شده است.
با زدن دکمه ثبت از بین گزینه های ارائه شده، گزینه مسدود کردن کارت را انتخاب کنید. این گزینه از قبل برای مواقع اضطراری پیش بینی شده است.
اکنون باید در کادر باز شده، شماره کارت 16 رقمی را وارد کنید. چنانچه شماره کارت بانکی را در اختیار نداشته باشید نمی توانید از امکان مسدود کردن کارت در دستگاه خودپرداز استفاده کنید.
پس از وارد کردن شماره کارت، اطلاعات مالک بر روی صفحه نمایشگر، خودپرداز ظاهر خواهد شد. با تایید مشخصات وارد بخش دیگری می شوید.
در پنجره باز شده، رمز کارت بانکی خود را وارد کنید. در این مرحله کارت بانکی مسدود شده و به اصطلاح سوزانده می شود. در این صورت برداشت وجه از این کارت غیرممکن خواهد شد. در اولین فرصت می توانید از طریق بانک خود، تقاضای دریافت کارت بانکی جدید داشته باشید.

مقالات بانکی #کارت بانکی سوزاندن کارت بانکی مسدود کردن کارت بانکی 
مطالب مرتبط دیگر را بخوانید

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.

کلیه حقوق نزد بانک اطلاعات کسب و کار لازم محفوظ می باشد. هرگونه استفاده از مطالب سایت غیرقانونی می باشد. اجرا با پارسی گستر