Loading...

وبلاگ

بیت کوین چیست و چه استفاده ای دارد؟
پنجشنبه 07 دی 1396 مدیر پرتال 1889 0

بیت کوین چیست و چه استفاده ای دارد؟

این روزها بازار بیت کوین بسیار داغ شده و خبرهای بسیاری درباره افرادی که از طریق خرید و فروش بیت کوین به ثروت باور نکردنی دست یافته اند، در فضای مجازی منتشر می شود. اخیرا حتی برخی از صرافی ها نیز اقدام به فروش بیت کوین می نمایند! از آنجایی که معاملات اینترنتی از طریق بیت کوین بسیار رواج یافته و استفاده از آن نیز در کشور ما قانونی می باشد، در این مقاله با هم به برسی ماهیت بیت کوین و کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

بیت کوین چیست؟
در یک جمله می توان گفت بیت کوین یک واحد پولی جهانی و یا یک سیستم نوین برای پرداخت های اینترنتی است. به زبان ساده تر، بیت کوین نوعی واحد پولی مجازی یا دیجیتالی است که به کشور یا قاره خاصی اختصاص ندارد و تقریبا در همه جای دنیا استفاده از آن ممکن و قانونی می باشد. درست مانند پولی آن را نمی بینید ولی قادر به خرج کردن آن در هر کجای دنیا هستید.

مزایای استفاده از بیت کوین چیست؟
یک مزیت مهم و ارزشمند استفاده از بیت کوین برای انجام تراکنش های مالی این است که تمامی این عملیات بدون دخالت نیروی انسانی یا حتی بانک ها صورت می گیرد. در نتیجه هیچ گونه کارمزدی بابت این تراکنش ها پرداخت نخواهد شد یا در برخی موارد، کارمزدهای بسیار اندکی پرداخت می گردد. پس کسب و کارهای نوپا از این طریق می توانند در هزینه های مربوط به تراکنش ها صرفه جویی نمایند.
مزیت دیگر استفاده از بیت کوین، خرید و فروش کالا یا خدمات به صورت ناشناس است. البته ناشناس بودن به این معنا نیست که هیچ ردی از خریدار و فروشنده باقی نمی ماند. بلکه جرایم مالی انجام شده توسط بیت کوین، اگرچه نسبت به واحدهای پولی سخت تر ردیابی می شوند، اما همچنان قابل پیگیری می باشند.
یکی دیگر از مزیت های بیت کوین خدمات شبانه روزی، بدون تعطیلی و بدون محدودیت آن است. به این معنا که می توانید در هر نقطه دنیاو در هر ساعت از شبانه روز هر میزان بیت کوین که تمایل دارید پرداخت یا دریافت نمایید.

بیت کوین چه استفاده هایی دارد؟
درست همانند پول موجود در حساب بانکیتان، می توانید از بیت کوین برای خرید کالا، سفارش محصولات و دریافت خدمات استفاده نمایید. یا آنکه خودتان در ازای انجام خدمات یا فروش محصولات، بجای پول، بیت کوین دریافت کنید.
هشدار! برای پس انداز پول های خود از بیت کون استفاده نکنید. چرا که قیمت بیت کوین متغیر است و ممکن است متحمل ضرر بزرگی شوید.

مقالات بانکی #شبکه بیت کوین بیت کوین کیف پول بیت کوین شماره حساب بیت کوین سایت بیت کوین پول دیجیتالی 
مطالب مرتبط دیگر را بخوانید

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.

کلیه حقوق نزد بانک اطلاعات کسب و کار لازم محفوظ می باشد. هرگونه استفاده از مطالب سایت غیرقانونی می باشد. اجرا با پارسی گستر