Loading...

وبلاگ

خرید طلا و جواهر برای سرمایه گذاری
پنجشنبه 18 آبان 1396 مدیر پرتال 791 0

خرید طلا و جواهر برای سرمایه گذاری

خرید طلا و جواهر  به عنوان زیور آلات زنانه کاربرد وسیعی دارد ولی سرمایه گذاری با خرید طلا نیز توجه بسیاری را به خود جلب می کند. بازار طلا، جواهر و ارز همواره از نوسان زیادی برخوردار است. به همین دلیل برای سرمایه گذاری و فعالیت در این بخش باید کمی محتاط بود البته داشتن دانش اقتصادی نیز در این زمینه الزامی است.

خرید طلای خارجی یا طلای ایرانی

هم اکنون ورود و خروج طلا در کشور تابع قوانین مشخصی است و حدود 10 تا 15 درصد از طلای کشور از منبع واردات تامین می شود. بدیهی است که طلای خارجی قیمت بالاتری از طلای تولید داخل داشته باشد که به دلیل واردات و حقوق گمرکی است.

در داخل کشور سازندگان طلا و جواهر با ارزشی وجود دارند که محصولاتی به مراتب بهتر و زیباتر از برخی تولیدکنندگان خارجی عرضه می کنند. در هنگام خرید طلا و جواهر به کیفیت توجه کنید و صرف داخلی یا خارجی بودن ملاک خوبی برای سنجش نیست.

برگ خرید اتحادیه طلا و جواهر

از سال 1391 فاکتورهای مخصوصی از سوی اتحادیه طلا و جواهر به واحدهای تولید و فروش طلا ارسال شده که دارای محلی برای درج اطلاعات طلا از جمله:  وزن طلا، عیار، مزد ساخت، محاسبات قیمت می باشد. خرید طلا و جواهر بدون دریافت فاکتوری که حاوی نام و آدرس واحد فروش باشد کار حساب شده ای نیست و مشکلاتی را در هنگام فروش به وجود می آورد.

اجرت ساخت طلا

خرید طلا برای سرمایه گذاری با خرید طلا برای استفاده تفاوت دارد. در نظر داشته باشید که مزد ساخت برای فروش محاسبه نمی شود و تنها در هنگام خرید قابل محاسبه است. چنانچه طلایی با مزد ساخت بالا را به منظور سرمایه گذاری خریداری می کنید منتظر افت قیمت در هنگام فروش آن باشید. کمترین میزان برای اجرت ساخت طلا برای النگوهاست. قیمت طلای خام به علاوه اجرت ساخت و همچنین 7 درصد سود طلافروشی، قیمت نهایی طلای خریداری شده است.

مقالات بانکی #طلای ایرانی خرید طلا و جواهر سرمایه گذاری طلا 

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.

کلیه حقوق نزد بانک اطلاعات کسب و کار لازم محفوظ می باشد. هرگونه استفاده از مطالب سایت غیرقانونی می باشد. اجرا با پارسی گستر