Loading...

وبلاگ

دریافت وام ازدواج
شنبه 20 آبان 1396 مدیر پرتال 894 0

دریافت وام ازدواج

وام ازدواج وامی است که تنها یکبار امکان دریافت آن وجود دارد. برای دریافت وام ازدواج ، تاریخ ثبت عقد ملاک قرار می گیرد. همه افرادی که برای نخستین بار اقدام به ازدواج می کنند می توانند تقاضای دریافت وام ازدواج را داشته باشند، مشروط بر اینکه از تاریخ عقد کمتر از یک سال گذشته باشد.

عروس و دامادهای متقاضی وام می توانند در محدوده محل زندگی به یکی از شعبات بانک مراجعه کنند. برای دریافت وام باید در شعبه مورد نظر یک حساب بانکی به نام شخص افتتاح شود. حساب پس انداز قرض الحسنه در شعبه مورد تقاضا می تواند هنگام اولین مراجعه افتتاح شود.

در شرایط عادی به متقاضیان تا سقف 3 میلیون تومان وام تعلق می گیرد. در شرایط خاص و با ارائه مستندات مقدار وام به 5 میلیون تومان افزایش پیدا می کند. دریافت کنندگان وام ازدواج می بایست در زمان مشخص شده اقدام به بازپرداخت مبلغ وام نمایند.

 3 سال یا 36 ماه کامل برای بازپرداخت نهایی وام زمان در نظر گرفته شده است. همه وام های ازدواج مشمول قوانین وام های قرض الحسنه هستند و نرخ کارمزد مصوب و مشخصی دارند. نرخ کارمزد وام قرض الحسنه 4 درصد می باشد که در مورد وام های مسکن نیز این مبلغ محاسبه می شود.

مدارک لازم برای دریافت وام ازدواج

  • دفترچه حساب پس انداز قرض الحسنه در شعبه مذکور
  • اصل و کپی صفحات اول و دوم شناسنامه زوجین
  • اصل و کپی کارت ملی
  • اصل و کپی صفحات 1 تا 5 سند ازداج
  • تهیه 2 عدد تمبر مالیاتی از بانک
  • ضامن معتبر به همراه اصل و کپی شناسنامه، کارت ملی و فیش حقوقی.

نکته: 1-برای دریافت وام ازدواج عروس و داماد باید حداقل دارای 18 سال تمام باشند.

2- دریافت این وام برای ازدواج اول مجاز است و برای ازدواج های بعدی امکان دریافت وام ازدواج وجود ندارد.

مقالات بانکی #دریافت وام ازدواج نحوه دریافت وام ازدواج وام ازدواج فوری 

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.

کلیه حقوق نزد بانک اطلاعات کسب و کار لازم محفوظ می باشد. هرگونه استفاده از مطالب سایت غیرقانونی می باشد. اجرا با پارسی گستر