Loading...

وبلاگ

شرایط دریافت وام مسکن چیست؟
سه شنبه 30 آبان 1396 مدیر پرتال 1041 1

شرایط دریافت وام مسکن چیست؟

 

خرید خانه از کارهایی است که نیاز به سرمایه زیادی دارد. بسیاری از جوانان با گرفتن وام مسکن توانسته اند سرپناهی برای خود تهیه کنند. دریافت وام مسکن از طریق بانک مسکن پیچیدگی های خود را دارد ولی با آگاهی از شرایط دریافت وام مسکن می توانید از تسهیلات مورد نظر برخوردار شوید.
نحوه دریافت وام مسکن
وام مسکن برای ساخت و یا خرید مسکن اعطا می شود که هر کدام مقررات خاصی دارد. برای شروع به یکی از شعبه های بانک مسکن مراجعه کنید و در ارتباط با دریافت وام مسکن از مسئولین بانک سوال کنید. آگاهی از شرایط و نحوه دریافت بانک مسکن از طریق شعبه ذیربط بسیار مطمئن تر است. وام بانک مسکن از دو طریق اعطا می شود از طریق سپرده گذاری و یا خرید اوراق بهادار
الف- دریافت وام مسکن از طریق سرمایه گذاری
بر اساس دوره سپرده گذاری، تسهیلاتی به وام گیرندگان تعلق می گیرد. وام مسکن محدودیت هایی در مورد خرید، احداث و یا تعمیر اعمال می کند که طبق قوانین بانک است. یک حساب در شعبه مورد نظر باز کرده و منتظر موعد رسیدن وام شوید. مقدار سرمایه گذاری اولیه و مبلغ موجود در حساب نیز در محاسبه مقدار وام تاثیر دارد. بر اساس دوره سرمایه گذاری و میزان وام مسکن، اقساط وام و دوره بازپرداخت مشخص می شود. نرخ بازپرداخت سالانه در بسته پولی بانک مرکزی مشخص و اطلاع رسانی می شود.
ب- دریافت وام مسکن با خرید اوراق
اگر می خواهید زودتر وام مسکن را دریافت کنید می توانید با خرید اوراق ممتاز ، در روند دریافت وام تسریع ایجاد کنید. البته این کار هزینه اضافی برایتان خواهد داشت. بعد از خرید اوراق، شرط زمان برای دریافت تسهیلات مسکن حذف خواهد شد. در حال حاضر برای هر 500 هزار تومان نیاز به خرید یک برگ اوراق می باشد. قیمت یک برگ از اوراق هم در حدود 75 هزار تومان است. قیمت هر برگ از اوراق و سقف وام دریافتی با توجه به مصوبات بانک مرکزی مشخص خواهد شد.

مقالات بانکی #شرایط دریافت وام مسکن وام های مسکن وام مسکن فوری 
مطالب مرتبط دیگر را بخوانید

اشتراک در خبرنامه

برای اشتراک در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمائید.

کلیه حقوق نزد بانک اطلاعات کسب و کار لازم محفوظ می باشد. هرگونه استفاده از مطالب سایت غیرقانونی می باشد. اجرا با پارسی گستر